Yumuşatma

Firmamız su yumuşatma sistemleri ve yumuşatma ürünleri bakımı ve satışı yapmaktadır. Uygun fiyat politikasından vazgeçmeyen firmamız yumuşatma ürünlerinde de uygun fiyat ile satışını yapmakta ve yine uygun fiyat ile bakım ve servis hizmetlerini sürdürmektedir. Sizlere öncelikle yumuşatma hakkında bilgiler vermeye çalışalım:

Yumuşatma Nedir?

Sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarının sebep olduğu sertliğin bir sistem dahilinde katyonik reçine kullanılarak sudan alınması işlemine yumuşatma denir.

Sert sular, özellikle buhar kazanlarında, sıcak su tesisatlarında kireç taşı bağlayarak tesisatın kesitlerinin daralmasına ve çok büyük ısı kayıpları ile enerji sarfiyatına yol açar. İdeal Arıtım yumuşatma sistemleri kesintisiz yumuşak su ihtiyacı olan işletmeler için tasarlanmıştır. İdeal Arıtım yumuşatma sistemlerinde kullanılan tüm kontrol valfleri servis, rejenerasyon ve ters yıkama işlemlerini otomatik yapar. Sistemi oluşturan quartz, divinil benzen bazlı reçine ve lineer elyaf takviyeli epoxy kaplı polyetilen tank dünya gıda normlarına uygundur. Taşmaya karşı şamandıra korumalı polietilen tuz tankı dahildir. Rejenerant madde olarak tuz kullanılır. Tuzlu su çözeltisi için gerekli su her rejenerasyondan sonra kontrol valfi tarafından tuz tankına doldurulur.

İdeal Arıtım yumuşatma sistemlerinde kapasite kontrol sisteminden gelen programlanmış “kapasite doldu” ikazı ile servisteki tank rejenerasyona alınırken rejenerasyonunu bitirmiş ve stand by’ da bekleyen ikinci tank servise alınarak kesintisiz yumuşak su akışı sağlanır. Rejenerasyona başlayan tank sırasıyla “Ters yıkama “, “Tuzlama”, “Yavaş durulama “, “Hızlı durulama” ve “Tuz tankı doldurma” safhalarını geçtikten sonra servise hazır konumda (stand by) beklemeye alınır.

Standart özellik olarak çift tanklı ve kapasite kontrollü olan bu sistemler isteğe bağlı olarak sertlik kontrollü dizayn edileblir. İdeal Arıtım yumuşatma sistemi seçiminde proje mühendislerimiz suyunuzun debi, sertlik derecesi ve diğer parametrelerine bağlı olarak gerekli reçine miktarını hesaplar. Hassas şekilde hesaplanan bu sistemler ile ters yıkamadaki tuz, su ve zaman kaybınızın minimuma inmesi sağlanır.