Reverse Osmosis

Reverse Osmosis arıtma sistemlerinin satışını ver servis hizmetlerini yapan firmamız bu alandan en kaliteli ürünleri tüketicilerle buluşturuyor ve güven içinde yıllarca kullanmalarını sağlamaktadır. Reverse Osmosis sitemleri bildiğiniz gibi büyük tesislerde kullanıldığı gibi konutlarda kullanılmaktadır. Genel olarak tezgah altı tercih bilmekle birlikte tezgah üstü kullanılanları da mevcuttur.

Reverse Osmosis Nedir?

Reverse Osmosis membran dediğimiz suni bir süngerimsi maddeden suyun geçirilerek belirli oranda temizlenmesi diye kısaca anlatabiliriz. Membranın kalınlığı ve içindeki maddelerin sıklığı ile suyun arıtılma oranı ayarlanabilmektedir. Aşağıdaki videoda membranın yapısı ve kullanım şekli görülmektedir.

Bu sistem mebranın rulo haline getirilerek silindir şeklindeki bir parçaya yerleştirilmesi ile suyun buradan geçirilmesi ile kullanılmaktadır. Her ne kadar endüstriyel gibi gözükse de konutlar için daha küçük yapıda olanları kullanılmaktadır. İdeal Arıtım Teknikleri bu sistemlerin satışını, kurulumunu ve satış sonrası servis ve arıza gibi hizmetleri de vererek sorunsuz bir arıtma sistemi kullanılmasını sağlamaktadır.

Bu görselde endüstriyel reverse osmosis sistemine örnek bir resim yer almaktadır. Uzun silindir malzemelerin içine yerleştirilen membranların belirli bir adette bir araya getirilerek sistem kurulmuş ve işletmeye alınmıştır. Sistemin çalışması için ek parçalar da vardır. Kullanım panosu ve santrafüj motor bunlardandır.

Reverse Osmosis Kullanım Alanları

Bu sistemler endüstriyel büyük ölçekli tesislerde, fabrikalarda, toplu konutlarda, orta ölçekli endüstriyel tesislerde ve dairelerde kullanılmaktadır.

Aşağıdaki videoda da Reverse Osmosis sistemlerinin yapısından kullanım alanlarına kadar ayrıntılı görüntüler yer almaktadır.