Tortu Filtresi

İdeal Arıtım Teknik Hizmetler arıtma alanında her çeşit ürün satışı ve servisi yapmaktadır, bunlardan biri de tortu filtresi satışı ve bakımıdır. Tortu filtresi satışını ve servisliğini yapan firmamız bu alanda da kaliteli hizmet anlayışı ile kendini ön plana çıkarmaktadır.

Tortu Filtresi Nedir?

Tortu: Suyun rengini bozan organik olmayan kil, çamur ve diğer kirleticilerin tamamına tortu denir. Tortu filtreleri yüksek kapasiteli su ihtiyacı bulunan endüstrilerin proses sularının arıtılmasında, dere, gölet gibi yoğun tortulu sulardan kasaba ve köyler için içme suyu elde edilmesinde kullanılan sistemlerdir. Tortu filtreleri; sudaki tortu ve askıda katı maddeleri 10|j seviyesine ve bulanıklığı 1 NTU seviyesine kadar filtre edebilir.

Tortu Filtresi Özellikleri

  1. 25-150 m3 / h’e kadar tek tanklı sistemler
  2. 25-150 mP/h’ e kadar çok bulanık suları iki tanklı ardışık filtre ile arıtabilme imkanı
  3. 50-300 mP/h’e kadar iki tanklı paralel sistem ile kesintisiz yüksek debi.

Standart olarak epoxy boyalı çelik tanklı ve zaman kontrollüdür. Fark basınç kontrollü ve kapasite kontrollü alternatifleri mevcuttur. Ters yıkama işlemlerinde blok valf yerine hidrolik veya pnömatik çalışabilen döküm gövdeli diyaframlı vanalar kullanılmıştır. Filtrasyon malzemesi kademeli Quartz, Antracite ve Filter Ag minarallerinden oluşur.

İsteğe bağlı olarak;

  1. Tank gövde malzemesi paslanmaz çelik veya epoxy takviyeli lineer elyaf
  2. Vanalar paslanmaz çelik veya PVC seçilebilir.

Kontrol ünitelerinin sadeliği ve sistemde arıza yapabilecek hareketli parçaların en aza indirilmiş olması nedeniyle çok uzun süre sorunsuz çalışabilir. Sistemin kullanımı pratiktir, bakımı ekibiniz tarafından pratik olarak yapılabilir. Tortu filtre seçiminde Ideal proje mühendisleri suyunuzun debi, tortu ve renk parametlerine bağlı olarak optimum yüzey geçiş hızını saptar. Yüzeyde tutulacak partikül miktarını, ters yıkama ve durulama sürelerini belirleyerek su tüketimini hesaplar ve en verimli sistemi seçer.

Aşağıda örnek bir tortu filtresinin çalışma şekli gösterilmiştir. Videoya dikkat edecek olursanız kirli su tortu filtresine girerek filtreden geçmekte ve bu esnada taşıdığı yabancı maddeleri filtreye bırakmaktadır. Tortu filtresinin temizliği ve ileriki zamanlarda sistemin değişme ihtimaline karşı rekorlarla bağlantı yapılmalıdır. Firmamız sistemin satışını ve servis bakımlarını üstlenmektedir.